Projekčné plátna a tabule na projekciu

Výber správneho plátna je dôležitý, nakoľko výsledný efekt celej prezentácie veľakrát záleží práve od neho.

Typ plátna - ak je projekčné miesto stále, je vhodnejšie použiť nástenné plátno - mechanické s pružinovým mechanizmom, alebo elektrické s diaľkovým ovládaním. Nástenné plátna je možné umiestniť na strop, alebo na stenu. Prenosné plátno je vhodné, ak prezentáciu plánujete predvádzať na rôznych miestach.
Veľkosť plátna - veľkosť miestnosti, umiestnenie a počet divákov sú rozhodujúce pri výbere vhodnej veľkosti plátna. Odporúčané pravidlá pri výbere plátna sú: Minimálna vzdialenosť od plátna by mala byť 1,5 násobkom výšky plátna. Maximálna vzdialenosť od plátna by mala byť 6 násobkom výšky plátna. Optimálna vzdialenosť divákov je 4 násobkom výšky plátna. Spodný okraj plátna by mal byť vo výške aspoň 125cm. Rozmery plátien sa pohybujú od 0,9mx1,6m až po 5,5mx10m. Najpoužívanejšie sú cca 2mx2m.
Formát plátna - 1:1 štandardný formát vhodný hlavne pre prezentácie plánov, grafov, návrhov..., 4:3 video formát , 16:9 širokouhlý formát ideálny pre premietanie filmov a videozážitkov.
Materiál plátna - Matt White rozkladá projekčný obraz rovnomerne, v širokom horizontálnom i vertikálnom uhle pozorovania. Čierny okraj pridáva obrazu dodatočný kontrast. 3 stupne kvality Economy, Premium, Professional.


Tabule na projekciu - s technológiou e-Board, s povrchom odolným voči poškriabaniu, 25 ročnou zárukou popisovateľnosti, ale hlavne dobrým kontrastom, kde povrch svetlo neodráža a obraz má kvalitu ako na projekčnom plátne. 

Všetky typy projekčných plátien a tabúľ kúpite výhodne aj na Amarok.sk

fb rooler